Pamięć o ofiarach stalinizmu

Liturgię za zamordowanych przez reżim stalinowski męczenników za wiarę patriarcha Cyryl odprawi jutro na podmoskiewskim poligonie Jużnoje Butowo.

Według nowej tradycji czwarta sobota po świętach paschalnych w rosyjskim prawosławiu poświęcona jest pamięci nowych męczenników.

W patronalne święto wybudowanego na Jużnym Butowie Soboru Nowych Męczenników patriarcha Cyryl odprawi nabożeństwo za ofiary mordów stalinowskich.

Na tamtejszym poligonie strzałem w tył głowy funkcjonariusze NKWD zamordowali niezliczoną rzeszę osób, które okazały się tak zwanymi „wrogami ludu”. Wśród ofiar tego bestialskiego mordu znalazło się tysiące duchownych Cerkwi prawosławnej oraz innych wyznań i religii. W uroczystościach wezmą udział mieszkańcy Moskwy i jej okolic. Przyjazd zapowiedzieli liczni goście z różnych regionów Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.