Rocznica masakry w Biesłanie

Mija dziś szósta rocznica tragicznych wydarzeń w Biesłanie w Osetii Północnej. Na miejscu masakry niewinnych dzieci rozpoczynających szkołę podstawową wzniesiono krzyż, a w najbliższym czasie wybudowana tam zostanie cerkiew prawosławna.

Biskup stawropolski i władykauski Teofan poświęcił krzyż upamiętniający ofiary ataku terrorystycznego. Ogółem zginęło 330 osób, w tym 180 dzieci. Uroczystości żałobne rozpoczęły się już wczoraj rano o godzinie, o której grupa terrorystów praktycznie wzięła do niewoli zebranych w miejscowej szkole na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniów, nauczycieli i rodziców – łącznie 1200 osób. W trakcie próby ich uwolnienia przez oddziały specjalne doszło do tragedii, w wyniku której ponad jedna czwarta zakładników poniosła śmierć.

Na wniosek komitetu „Matki Biesłanu” po modlitwach za ofiary tragedii w ramach obchodów rocznicowych odbył się koncert zatytułowany „Pamięć serca”.

Na miejscu krzyża w najbliższym czasie wybudowana zostanie cerkiew prawosławna przypominająca tamte tragiczne dni, w której każdy będzie mógł się pomodlić za ofiary tragedii sprzed sześciu lat.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.