Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wietnamskie władze usiłują zastraszyć duchowieństwo i wiernych, aby nie propagowały listu biskupów o potrzebie reformy konstytucji.
Stolica Apostolska jest poważnie zaniepokojona z powodu wczorajszego uprowadzenia dwóch biskupów prawosławnych w Syrii i domaga się podjęcia skutecznych działań na rzecz położenia kresu dramatowi narodu syryjskiego i zapewnienia mu realnych nadziei na pokój i pojednanie. Komunikat w tej sprawie wydał rzecznik prasowy Watykanu, ks. Federico Lombardi SJ.
„Wyznawcy Chrystusa żyją w strachu. – mówi pakistańska katoliczka Aneeqa Maria Akhtar, z organizacji „The Voice Society”. – Każdej chwili mogą spodziewać się śmierci, to przerażające.
Świątynia należała do kilku wspólnot chrześcijan ewangelicznych. Ogień podłożyli hinduistyczni ekstremiści
Irańskie władze religijne i państwowe są zaniepokojone dynamicznym rozwojem chrześcijańskich Kościołów domowych. Informuje o tym na łamach reżimowego dziennika Khorasan szef policji w prowincji Chorasan-e Rezawi.
Prezydent Mursi nie robi nic, by chronić chrześcijan przed atakami - uważa patriarcha Teodor II
„Jestem zszokowany brakiem interwencji jakichkolwiek służb” – powiedział po ostatnich atakach na chrześcijan w centralnej Nigerii metropolita Jos, abp Ignatius Ayau Kaigama.
W chińskiej prowincji Shanxi wtrącono do więzienia założyciela księgarni o profilu chrześcijańskim. Funkcjonariusze bezpieczeństwa tuż po otwarciu sklepu skonfiskowali setki książek i brutalnie pobili sprzedawcę.
Po raz kolejny doszło w Pakistanie do zamieszek na tle religijnym. Około 500 muzułmanów napadło na chrześcijańską dzielnicę miasta Gujranwali, Francisabad. Podpalono sklepy, samochody, motocykle i dopiero dzięki interwencji policji atak został zatrzymany.
Sytuacja chrześcijan w Syrii jest z każdym dniem coraz bardziej dramatyczna.