Spalono kolejny kościół

Świątynia należała do kilku wspólnot chrześcijan ewangelicznych. Ogień podłożyli hinduistyczni ekstremiści

W Indiach spłonął kolejny kościół. Tym razem do incydentu doszło w stanie Chhattisgarh w środkowo-wschodnich Indiach. Świątynia należała do kilku wspólnot chrześcijan ewangelicznych. Zbudowali ją w ubiegłym roku na terenie podarowanym przez jednego z wiernych.

Ogień podłożyli hinduistyczni ekstremiści. Przybyłych na miejsce pożaru chrześcijan obrzucili obelgami, zarzucając im nawracanie hinduistów na chrześcijaństwo.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Savonarola
  16.04.2013 20:59
  Fanatyzm i zaslepienie hinduistow przypomina mi czasy XVI/XVII wiecznej Rzczypospolitej,w ktorej napuszczeni przez jezuitow katolicy podpalali zbory ewangeliczne. Walka z reformacja w Polsce zakonczyla sie oplakanym dla kraju upadkiem i rozbiorami. Obecnie katolicy nie podpalaja juz kosciolow,ale wielu ewangelicznych chrzecijan w Polsce to doskonali szklarze,bo wybijanie okien w kosciolach "innowiercow" to w opinii wielu Polakow -taki patriotyczny gest.
 • chordad
  16.04.2013 22:45
  może jakiś protest przed ambasadą Indii, listy z oburzeniem itd...
  ma ktoś pomysł jak to zrobić sensownie?

  pewnie trzeba by też prewencyjnie "zadziałać" w ambasadzie Arabii Saudyjskiej - tam chcą zburzyć wszystkie kościoły...
 • ks.Mario
  17.04.2013 11:29
  Dlaczego « kościół » w tytule jest z dużej litery ? Przecież w notatce chodzi o budynek kościelny, nie o Kościół, który raczej trudno spalić…
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.