Państwo muzułmańskie? Do odrzucenia

Nowy zwierzchnik prawosławnych Koptów stanowczo odrzuca możliwość uczynienia z Egiptu państwa muzułmańskiego.

Patriarcha Teodor II już poprzednio wypowiedział się przeciwko narzucaniu całemu krajowi islamskiego prawa szariatu. Obecnie agencje przytaczają jego kolejną wypowiedź na ten temat. Zdaniem koptyjskiego papieża należy „całkowicie odrzucić” konstytucję, na mocy której Egipt stałby się państwem wyznaniowym. Zaapelował on przy tym do egipskich chrześcijan, by nie opuszczali ojczyzny. Zapewnił też o „otwartym sercu” dla muzułmanów i o gotowości pokojowego współistnienia, „niezależnie od incydentów, które narażają na szwank narodową jedność”.

Do takich incydentów należy zaliczyć okupację jednej z koptyjskich świątyń w rejonie delty Nilu. Zajście miało miejsce wczoraj po południu. Grupa radykalnych salafitów wdarła się do budynku, wznosząc muzułmańskie modlitwy i wywieszając transparent z informacją o przemianowaniu kościoła na meczet. Prowokatorzy zostali nad ranem wypędzeni przez policję. Chrześcijańscy aktywiści wnieśli protest do władz przeciwko powtarzającym się aktom przemocy względem wyznawców Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.