Wygrane z zakładów przekażcie Kościołowi

Przyszły arcybiskup Canterbury Justin Welby powiedział w sobotę, że ci, którzy wygrali pieniądze, zakładając się, że to on zostanie duchowym zwierzchnikiem anglikanów, powinni przekazać je Kościołowi.

Welby został wyznaczony na następcę abp. Rowana Williamsa, który z końcem br., po 10 latach pełnienia funkcji, odchodzi do pracy na Uniwersytecie Cambridge, gdzie obejmie prestiżowe stanowisko w Magdalene College.

"Przyszło mi w nocy na myśl, że ci, którzy uzyskali pieniądze, stawiając na mnie, oddadzą je swoim lokalnym kościołom! Podejrzewam, że było to mniej niż sugerują gazety" - powiedział 56-letni Welby, biskup Durham, były wysoki rangą pracownik przemysłu naftowego, wyznaczony w piątek na nowego duchowego zwierzchnika Kościoła Anglii i 77-milionowej społeczności anglikańskiej na świecie.

Brytyjscy bukmacherzy wstrzymali kilka dni temu przyjmowanie zakładów na Welby'ego - przeciwnika małżeństw homoseksualnych, ale zwolennika wyświęcania kobiet na biskupów - gdy stał się on wyraźnym faworytem i liczba chętnych do postawienia na niego gwałtownie wzrosła.

Welby przyznał, że czuł się dziwnie, kiedy w zakładach bukmacherskich podawano jego notowania. "Zasadniczo nie jestem koniem i myślę, że to naprawdę ważne, żeby to wyjaśnić" - dodał.

Bukmacher Ladbrokes poinformował, że przekazał tysiąc funtów szterlingów katedrze Canterbury w reakcji na wypowiedź Welby'ego.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.