Synod wyborczy Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej

W Koszalinie rozpoczął się w sobotę, 4 grudnia Synod wyborczy Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Jego podstawowym zadaniem jest wybór nowego zwierzchnika diecezji.

Po nabożeństwie spowiednio-komunijnym z udziałem Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca odbyła się konferencja księży diecezji. Konferencja dokonała typowania kandydatów na stanowisko biskupa diecezjalnego. Księża zaproponowali następujących kandydatów (w kolejności uzyskanych głosów): ks. Janusz Staszczak z Koszalina, ks. prof. Marcin Hintz z Gdańska - Sopotu, ks. Jerzy Molin z Torunia.

Do tej listy wyborczej nie zostaną dołączeni inni kandydaci, ponieważ z tego prawa nie skorzystali świeccy członkowie członkowie Synodu.

Samo głosowanie planowane jest na godziny południowe.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.