Pismo Święte w życiu i misji Kościoła

Watykan i przedstawiciele Światowego Aliansu Ewangelicznego zakończyli drugie z trzech przewidzianych konsultacji teologicznych.

Trwające przez tydzień rozmowy, które zakończyły się w weekend w Rzymie, odbywały się pod hasłem "Pismo Święte w życiu i misji Kościoła." Głównym tematem była relacja między Pismem a Tradycją.

W komunikacie kończącym ekumeniczne konsultacje podkreślono, że rozmowy przyczyniły się do wzrostu zaufania i pogłębienia duchowej wspólnoty. Ewangelikalni uczestnicy spotkania, których przywitał kardynał Kurt Koch, kierujący pracami Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, podziękowali Kościołowi rzymskokatolickiemu za to, że w oficjalnych dokumentach podkreśla zasadę inspiracji i nieomylności Pisma Świętego.

Pierwsze spotkanie obecnej fazy dialogu między Kurią Rzymską a reprezentantami największej organizacji ewangelikalnej na świecie odbyło się w 2009 roku w Brazylii i poświęcone było zagadnieniom etycznym oraz dogmatycznym. Alians nawiązał kontakty z Kościołem rzymskokatolickim znacznie wcześniej, bo już pod koniec lat 70. minionego wieku. Następne spotkanie odbędzie się w przyszłym roku i poświęcone będzie roli sakramentów w zbawieniu.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, EKUMENIZM

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.