Watykan i przedstawiciele Światowego Aliansu Ewangelicznego zakończyli drugie z trzech przewidzianych konsultacji teologicznych.
Trwające przez tydzień rozmowy, które zakończyły się w weekend w Rzymie, odbywały się pod hasłem "Pismo Święte w życiu i misji Kościoła." Głównym tematem była relacja między Pismem a Tradycją.
W komunikacie kończącym ekumeniczne konsultacje podkreślono, że rozmowy przyczyniły się do wzrostu zaufania i pogłębienia duchowej wspólnoty. Ewangelikalni uczestnicy spotkania, których przywitał kardynał Kurt Koch, kierujący pracami Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, podziękowali Kościołowi rzymskokatolickiemu za to, że w oficjalnych dokumentach podkreśla zasadę inspiracji i nieomylności Pisma Świętego.
Pierwsze spotkanie obecnej fazy dialogu między Kurią Rzymską a reprezentantami największej organizacji ewangelikalnej na świecie odbyło się w 2009 roku w Brazylii i poświęcone było zagadnieniom etycznym oraz dogmatycznym. Alians nawiązał kontakty z Kościołem rzymskokatolickim znacznie wcześniej, bo już pod koniec lat 70. minionego wieku. Następne spotkanie odbędzie się w przyszłym roku i poświęcone będzie roli sakramentów w zbawieniu.
***
Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl
Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie
Tak uważa siostra Youmna, należąca do Zgromadzenia Dominikanek od św. Katarzyny ze Sieny.
Jest projekt usunięcia takiego przepisu z polskiego kodeksu karnego.
Intrygująca historia Kościoła w Iraku. W piątek odwiedzi go papież Franciszek.
Poruszono wszystkie najważniejsze zagadnienia w stosunkach między państwem a Kościołem.