Szczecin: Chrześcijanie czytają Biblię

Publiczne czytanie Ewangelii, koncert Mate.O i Natalii Niemen, a także nabożeństwo dla młodych to część 3-dniowego Ekumenicznego Święta Biblii, które rozpoczyna się dziś w Szczecinie.

II edycja rozpocznie się o godz. 14.30 wspólnym czytaniem Ewangelii według św. Jana na deptaku Bogusława w centrum miasta przez przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich. O godz. 19.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela o 19 odbędzie się koncert.

Mówi ks. Krzysztof Wojtkiewicz, profesor z Uniwersytetu Szczecińskiego, a także referent ekumeniczny Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.Wśród innych punktów Ekumenicznego Święta Biblii przewidziano m.in. sobotnie sympozjum „Biblia w różnych tradycjach” czy niedzielne nabożeństwo Słowa Bożego - zapowiada biskup Mieczysław Czajko z Kościoła Zielonoświątkowego/


Piątkowy koncert będzie też początkiem obchodów Dnia Papieskiego.

Organizatorzy inicjatywy to: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Zbór „Betel”, Kościół Polsko-Katolicki, Kościół Prawosławny, Kościół Rzymskokatolicki, Kościół Zielonoświątkowy „Betania” i Kościół Zielonoświątkowy „Betezda”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, EKUMENIZM

Reklama

Reklama

Reklama