Nie mieszać religii i polityki

„Religia jest skażona i traci swego ducha, gdy miesza się z polityką”. Tak patriarcha koptyjski Teodor (Tawadros) II skomentował ostatnie zmiany w prawie wyborczym.

Bractwo Muzułmańskie, mające większość w Radzie Szury, izbie wyższej egipskiego parlamentu, przeforsowało w zeszłym tygodniu poprawki pozwalające na używanie haseł religijnych podczas kampanii wyborczych. Do tej pory było to zabronione.

Koptyjski hierarcha podkreśla, że religia nie może służyć celom politycznym, a forsowane przez rząd zmiany przeczą świeckości państwa. Szacuje się, że w 83-milionowej społeczności egipskiej Koptowie stanowią od 6 do 10 proc. mieszkańców.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.