Rosja: wizyta kard. Kurta Kocha

Do Rosji udaje się przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Wizytę w tym kraju kard. Kurt Koch rozpocznie od Petersburga. W następnych dniach odwiedzi Moskwę, gdzie spotka się z patriarchą Cyrylem.

Niedzielny program wizyty kard. Kocha przewiduje nawiedzenie prawosławnej parafii Fiodorowskiej Ikony Matki Bożej i Mszę w katolickiej bazylice św. Katarzyny przy Newskim Prospekcie. W poniedziałek 16 grudnia purpurat spotka się z miejscowym duchowieństwem katolickim, seminarzystami i wykładowcami Wyższego Seminarium Duchownego Maryi Królowej Apostołów. Wygłosi do nich wykład o Soborze Watykańskim II. Planowana jest również wizyta purpurata w Prawosławnej Akademii Duchownej. 

W środę 18 grudnia gość z Watykanu odprawi Mszę w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP i uczestniczyć będzie w spotkaniu z duchowieństwem Centralnego Dekanatu archidiecezji Matki Bożej. W trakcie pobytu kardynała w Moskwie przewiduje się jego spotkanie z patriarchą moskiewskim Cyrylem i z przewodniczącym Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych metropolitą Hilarionem Ałfiejewem.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.