Ekumeniczne koncertowanie

W Moskwie koncertował Chór Kaplicy Sykstyńskiej. W ramach ekumenicznej inicjatywy odbyły się wspólne występy z Synodalnym Chórem Patriarchatu Moskiewskiego.

Wcześniej koncertował już on razem z Chórem Anglikańskiego Opactwa Westminster i z luterańskim zespołem chóralnym z Lipska.

Goście z Watykanu wystąpili w niedzielę 25 maja przed publicznością zgromadzoną w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP. W poniedziałek 26 maja wspólnie z gospodarzami – Chórem Synodalnym Patriarchatu Moskiewskiego – uczestniczyli w próbie do wspólnego śpiewu, który będzie wykonany 29 czerwca w Watykanie podczas Mszy w uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła pod przewodnictwem Papieża Franciszka. We wtorek 27 maja razem z gospodarzami koncertowali w Sali Wielkiej Konserwatorium Moskiewskiego z okazji imienin patriarchy Cyryla i dla uczczenia piątej rocznicy jego wstąpienia na tron patriarszy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.