Życzenia od patriarchy Cyryla

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi przesłał życzenia wielkanocne zwierzchnikom Kościołów chrześcijańskich obchodzących Wielkanoc zgodnie z kalendarzem gregoriańskim. Wśród adresatów życzeń Cyryla znalazł się również Papież Franciszek.

Cyryl I  wskazał na wspólne uwielbienie Pana i niewypowiedzianą dobroć Boga wobec ludzi jako fundament umocnienia współpracy między chrześcijanami  w imię triumfu Chwały Bożej i utrwalenia w społeczeństwach najwyższych ideałów miłości ewangelicznej, dobra, miłosierdzia oraz prawdziwych wartości duchowych i moralnych. Przez adresatów swojego przesłania życzył wszystkim chrześcijanom sił fizycznych i duchowych.

Życzenia od patriarchy moskiewskiego otrzymali Papież Franciszek oraz zwierzchnicy Kościołów anglikańskiego, ormiańskiego, ewangelickiego w Niemczech i inni.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.