Ekumeniczny dom samotnej matki w Kirowie

W Rosji, w ramach projektu „Betlejem w Wiatce”, działa dom samotnej matki na terenie rzymskokatolickiej parafii w Kirowie.

Projekt, który wspiera kobiety ciężarne i samotnie wychowujące dziecko, nawiązuje do idei św. Jana Pawła II, by chronić każde ludzkie życie na każdym szczeblu.

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Kirowie ks. Grzegorz Zwoliński aktywnie współpracuje z osobami różnych wyznań. Realizując założenia projektu „Betlejem w Wiatce”, stara się propagować na terenie Rosji szacunek dla życia nienarodzonych i wspierać trud kobiet, które pozostawione same sobie stają przed trudną decyzją urodzenia lub zabicia swojego dziecka. „Projekt Betlejem w Wiatce jest próbą spełnienia marzenia św. Jana Pawła II – mówi o swojej pracy w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego ks. Zwoliński. – W Rosji działa już od pięciu lat. Do maja 2014 r. udało się uratować osiemnaścioro dzieci i 23 mamy zgłosiły się o pomoc przed narodzeniem dziecka. Pomagamy matkom do roku, czasami do dwóch lat po urodzeniu. Pomoc polega na udzieleniu dachu nad głową, zaopatrzeniu mamy w produkty żywnościowe czy lekarstwa. Współpracują z nami lekarz i psycholog. Jest to dzieło ekumeniczne, gdyż administratorem jest żona pastora baptystów, nianią pani prawosławna, stróżem ośrodka bezdomny Żyd, a kierownikiem proboszcz parafii rzymskokatolickiej”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama