Sesja plenarna chrześcijańskiej organizacji międzywyznaniowej

W prezydenckiej bibliotece w Petersburgu odbyła się 26 lutego IV sesja plenarna chrześcijańskiego międzywyznaniowego komitetu doradczego. Skupia ona zwierzchników Kościołów i wspólnot kościelnych z dawnego Związku Radzieckiego.

Głównym celem tej organizacji jest osiągnięcie stałego dialogu między chrześcijanami w różnych sprawach. Komitet ma trzech współprzewodniczących. Jeden z nich to katolicki metropolita z Moskwy abp Paolo Pezzi. Tematem petersburskiego spotkania komitetu międzywyznaniowego był kryzys rodziny i problem sieroctwa. Wzięli w nim udział przedstawiciele Kościołów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Kazachstanu, Uzbekistanu....

„Temat rodziny jest bardzo aktualny – mówi abp Tomasz Peta z archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, stolicy Kazachstanu. – Wiemy, że to jest fundament życia społecznego, narodowego każdego kraju. To jest fundament życia kościelnego. Trzeba myśleć, jak można rodzinie pomóc, dlatego że ludziom jest trudno. Jest taki nacisk. Jednak większość środków masowego przekazu nie broni rodzin, nie ukazuje jej Bożego obrazu. Trzeba pomagać i dlatego to spotkanie jest takie ważne. Spotkanie w duchu braterstwa życzliwości” – dodał abp Peta.

Uczestnicy spotkania przyjęli szereg dokumentów końcowych z wnioskami i propozycjami skierowanymi do władz i do wspólnot chrześcijańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.