Rosja: wzrost zainteresowania pielgrzymkami i turystyką religijną

W Rosji zauważa się gwałtowny wzrost zainteresowania pielgrzymkami i turystyką religijną. Poinformowała o tym wiceminister Kultury Federaji Rosyjskiej.

Ałła Maniłowa stwierdziła, że władze rosyjskie powinny odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie nawiedzaniem miejsc kultu religinego i duchowej historii kraju, poprzez proponowanie odpowiednich form realizacji pielgrzymek i turystyki religijnej. W tym celu w Ministerstwie Kultury powołano specjalną grupę roboczą.

Zdaniem rosyjskiej wiceminister kultury największym zainteresowaniem pielgrzymów cieszą się miejsca kultu religijnego skupione w Centralnym Okręgu Federalnym.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.