„Fiksacja na prawach mniejszości groźna dla społeczeństwa”

- twierdzi abp Williams.

Duchowy zwierzchnik anglikanów uważa, że na przestrzeni ostatnich 10–20 lat kwestiom praw homoseksualistów, feminizmowi i tożsamości rasowej poświęcono zbyt wiele uwagi. Skoncentrowano się na partykularnych interesach wąskich grup kosztem całego społeczeństwa. Działania te nie były ukierunkowane na osiąganie dobra wspólnego.

W przemówieniu do młodzieży w Cardiff przestrzegał również, przed możliwością rozpadu Wielkiej Brytanii. Powiedział, że istnieje takie niebezpieczeństwo w sytuacji, gdy w siłę zaczną rosnąć nacjonalizmy walijskie i szkockie. Te tendencje podsycają grupy, które wykorzystują wewnętrzne problemy i napięcia dla własnych interesów. W przemówieniu do Zgromadzenia Kościoła Walii zaatakował również uzależnienie od zasiłków społecznych, które jest według niego szkodliwe dla społeczeństwa.

Abp Rowan Williams jest zwierzchnikiem Kościoła Anglii. W połowie marca oświadczył, że rezygnuje z tej funkcji pod koniec roku. Od tego czasu wygłosił szereg szczerych, bezpośrednich wystąpień.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.